A
A

YÖNETİM KAPASİTESİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Genel Müdürlüğümüzün yürüttüğü “Uluslararası İnsan Hakları Standartları Çerçevesinde Geri Gönderme Merkezlerinin Kapasitelerinin Geliştirilmesinde Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nün Çabalarının Desteklenmesi” projesi kapsamında “Yönetim Kapasitesinin Güçlendirilmesi Eğitimi” düzenlendi.

9-13 Ekim 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen eğitimde; insan hakları, toplumsal cinsiyet farkındalığı, güvenlik tedbirleri, takım kurma ve takım çalışması, gönüllü geri dönüş ve etkili iletişim yöntemleri gibi konular tartışıldı. Proje kapsamında Prof. Dr. Nuray Ekşi tarafından hazırlanan “Geri Gönderme Merkezlerinin Denetlenmesine İlişkin Kılavuz İlkeler” katılımcılara dağıtılarak kılavuz hakkında bilgi verildi.

Eğitim programının son gününde Genel Müdürlüğümüz Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı Psikososyal Destek Çalışma Grubu tarafından “Psikolojik İlkyardım” ve “Çalışana Destek” konuları işlendi. Eğitime katılan il göç uzman yardımcıları, psikolog ve sosyal çalışmacılara sertifikalarının verilmesinin ardından eğitim sona erdi.

5538   |   24/10/2017
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi